Spotkanie po Pierwszej Komunii Świętej

14 czerwca 2021 roku (poniedziałek), po południu, na pięknym terenie przy naszym kościele, odbyło się spotkanie tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

Obecne na nim były osoby, które przygotowały te dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej: Ksiądz dziekan Ryszard Trzósło oraz Panie Katechetki – Renata Adamczewska i Ewelina Pawłowska. Swoją obecnością zaszczycili nas też księża goście z sąsiadujących z Polską parafii – ks. Artur z Czech i ks. Tomasz z Niemiec.

Nie zabrakło rozmów, przebiegających w miłej atmosferze; wspólnych wspomnień związanych z Pierwszą Komunią Świętą; ale także zabawy. Przeciąganie liny, zabawy z piłką i chustą animacyjną, Twister, rzuty do celu, gra w paletki, i wiele innych. Był też czas na grilla.

To fantastyczne spotkanie stało się okazją do bliższego poznania, integracji, wspólnego działania. Przyniosło mnóstwo radości, przede wszystkim dzieciom, ale także nam –  dorosłym. Pokazało, czym jest wspólnota. Dziękujemy z całego serca sobie nawzajem za miło spędzony czas.