Niedziela Trójcy św. – 4 VI 2023

1.Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12.00 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiaj po każdej Mszy odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało, dziękujemy wszystkim, którzy wesprą ten cel. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00, we wtorek wyjątkowo przed uroczystością bierzmowania.

4. W poniedziałek o godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII.

5. We wtorek o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania w naszym kościele. Sakramentu udzieli ks. prałat Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupi.

6. W środę o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.

7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii św., po Mszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszej Parafii z udziałem Orkiestry Kopalni Turów. Zapraszamy dziewczynki komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, a chłopców w szatach liturgicznych do udziału w procesji. Prosimy Parafian o wsparcie i pomoc w ukwieceniu ołtarzy. Przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

8. Informacje remontowe. W tygodniu po niedzieli 11 czerwca zostaną zamontowane 3 drewniane okna z przeszkleniem witrażowym po stronie zakrystii. Będziemy musieli przygotować kościół do tych prac remontowych. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

9. Dziękujemy Paniom Katechetkom i Rodzicom dzieci komunijnych za zorganizowanie w ostatni piątek pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych do Hejnic. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki.

10. Dziękujemy rodzinom z ul. Kusocińskiego 1 do 18 za przygotowanie kościoła. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Kusocińskiego 20 do 34. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.