II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022

1.Dzisiejsza niedziela II Adwentu i pierwszą miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 12.00 Zmiana Tajemnic Różańcowych. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie tego Kościoła. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele.

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Mikołaja biskupa, środa – św. Ambrożego, czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 9.00, 12.00 w Godzinie Łaski dla całego świata i 18.00. W tym dniu przypada Odpust w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, suma odpustowa o godz. 18.00.

3. W poniedziałek po Roratach spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII.

4. We wtorek na Mszy roratniej o godz. 18.00 będziemy gościli w naszym kościele św. Mikołaja Biskupa. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z duszpasterstwem.

5. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych ze szkoły nr 1, prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki.

6. Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

7. W sobotę 10 grudnia Firma „Opus” z Wrocławia będzie mierzyć dzieci komunijne w celu uszycia dla nich alb komunijnych. Mierzenie rozpocznie się o godz. 10.00 do 11.30 i będzie się odbywać w małej i dużej sali na plebanii według wyznaczonej kolejności przez Panie Katechetki, prosimy aby dzieci przyszły z rodzicem lub z osobą dorosłą.

8. Dziękujemy Parafianom i wszystkim, którzy się włączyli w zbiórkę żywności Caritas w sieciach Biedronka i Lidl. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, młodzieży Wolontariuszom, którzy zbierali żywność w sklepach. Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek żywnościowych dla najuboższych rodzin.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich potrzebujących w poniedziałek od godz. 16.00 po odbiór paczek żywnościowych.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze, kartki świąteczne i świece wigilijne.

11. W zakrystii oraz od Księży można odebrać Zaproszenia na Kolędę.

12. Dziękujemy rodzinom z ul. Chopina 19 d0 24, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Dworcowej i Daszyńskiego. Sprzątanie w sobotę po Mszy o godz. 9.00.