II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2024

1.Dzisiejsza niedziela jest II Wielkiego Postu. Dzień dzisiejszy to niedziela modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele misyjne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele.

2. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych ze szkoły nr 3 i 4. Prosimy dzieci o przyniesienie książeczek.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwo dzieci, młodzież i dorosłych.

5. W sobotę o godz. 19.00 nauki przedmałżeńskie.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, w sobotę o godz. 8.15 różaniec, a po Mszy porannej ks. Tomasz odwiedzi chorych. Ks. dziekan odwiedzi swoich chorych w piątek.

7. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 w katedrze św. Szczepana w Litomierzycach /CZ/ ks. Stanisław Pribyl otrzyma święcenia biskupie i zostanie kolejnym Biskupem Diecezji Litomierzyckiej z którą graniczy nasz dekanat. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji Biskupa Stanisława.

8. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Możemy 1,5 % od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej Parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535, a w rubryce – cel szczegółowy: Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni.

9. Tradycyjnie w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

10. Dziękujemy Parafianom za ofiary na cele remontowe kościoła w wysokości 2800 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

11. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja organizowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych, szczegóły w gablotce.

12. Dziękujemy rodzinom które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. 3-Maja. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. porannej.