Bajkowe Jasełka

17.01.2016r. w niedzielę po Mszy Świętej dla dzieci uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni przedstawili w naszym kościele Jasełka.

Tegoroczne przedstawienie różniło się od dotychczasowych, gdyż oprócz tradycyjnych jasełkowych postaci, pojawili się tu bohaterowie dziecięcych bajek ( Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerf, Czerwony Kapturek, Calineczka, Sierotka Marysia i Kopciuszek ). Uroku występowi dodawali pięknie przebrani mali aktorzy (tym razem były to pierwszaki, głównie najmłodsze sześciolatki ). Razem z maluchami wystąpiła też druga klasa, wspaniale grając na flażoletach i śpiewając świąteczną piosenkę. Należy podkreślić, że w Jasełkach wzięli udział wszyscy uczniowie z obu klas i nie był to ich pierwszy występ w tym roku.

Dzisiejsze przedstawienie zgromadziło w naszej świątyni nie tylko rodziców występujących dzieci, ale także dziadków, babcie i innych członków rodziny. Dzieci dały nam wiele radości, a na niektórych twarzach widać było wzruszenie. Najważniejszy jednak był wspólny udział w Eucharystii i przeżycie raz jeszcze tajemnicy Bożego Narodzenia.