Podwójny Jubileusz Bogatyńskiej Jedynki

25 września 2015 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni (najstarsza szkoła w naszym mieście) obchodziła siedemdziesiąte urodziny. Swoje święto celebrował też istniejący od trzydziestu lat w szkole Zespół Tańca Ludowego „Turoszowianie”.

Obchody powyższych uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 8:00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła, którą odprawiał i wygłosił okolicznościową homilię ksiądz proboszcz Ryszard Trzósło.

Po zakończonej Eucharystii, wszyscy udali się pod szkołę, by tradycyjnie, jak każdego roku, w Dniu Święta Szkoły, przemaszerować ulicami miasta do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i uczestniczyć w dalszych uroczystościach. Na czele maszerujących kroczyli oczywiście pierwszoklasiści, którzy tego dnia zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

W tym roku, z racji Jubileuszu, w Domu Kultury odbył się wspaniały koncert. Wystąpili w nim uczniowie „Jedynki”, a także ich rodzice i nauczyciele. Był czas na wspomnienia, życzenia oraz ciepłe słowa i wzruszenia. Swoją obecnością społeczność szkolną zaszczyciło wielu dostojnych gości, między innymi byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Ostatnim punktem świętowania było spotkanie zaproszonych gości i pracowników szkoły w szkolnej stołówce przy wspólnym stole. Tutaj też nie zabrakło wspomnień, ciekawych rozmów. Okazało się, że dzięki internetowi można było przyjąć życzenia i wiele serdeczności z zaprzyjaźnionych szkół z różnych stron świata.