Rekolekcje Wielkopostne – 10 do 12 kwietnia 2019

Tegoroczne Rekolekcje prowadził w naszej Parafii ks. dr. Jacek Skrzypczyk, wieloletni duszpasterz we Włoszech a obecnie proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Prato. Naukami rekolekcyjnymi ogarnęliśmy dorosłych, młodzież i dzieci. Pomimo Strajku Nauczycieli odbyły się spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży, dzięki pomocy Rodziców, Nauczycieli, Katechetów, Dziadków i Babci. Składamy serdeczne podziękowanie Księdzu Rekolekcjoniście i wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu Rekolekcji.

 

Ostatni dzień Rekolekcji to Dzień Spowiedzi św. i Msze św. dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Pięknym akcentem Rekolekcji było poświęcenie przez Księdza Rekolekcjonistę  na Cmentarzu Komunalnym symbolicznego pomnika „ Grób Dzieci Utraconych”. To inicjatywa wielu rodzin naszego miasta i ks. dziekana Ryszarda Trzósło oraz spełnienie oczekiwań Rodziców, którzy jeszcze przed narodzeniem utracili swoje dziecko. Niech ten symboliczny grób będzie wyrazem pamięci i troski o tych, którzy opłakują swoje dziecko zmarłe przed urodzeniem lub doświadczają żałoby po poronieniu, narodzeniu martwego dziecka bądź po utracie dziecka w okresie niemowlęcym.