Wspólnota modlitewna św. Rity

W ostatnim czasie rozwija się w Polsce kult Św. Rity z Casci zwanej święta od spraw niemożliwych – beznadziejnych.

W naszej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni  dnia 22.12.2015r powstała grupa modlitewna Św. Rity. W tym dniu zostały też uroczyście wprowadzone relikwie Św. Rity, otrzymane od sióstr Augustianek z Casci.

Ks. Dziekan Ryszard Trzósło – proboszcz naszej parafii jest opiekunem grupy. Każdego dnia miesiąca tj.22 jest dniem modlitwy do św. Rity. Przez cały miesiąc piszemy prośby i podziękowania aby podczas mszy świętej modlić się w tych intencjach. Przed msza świętą modlimy się Koronką do  Świętej i Litanią do Świętej Rity. Na msze święta przynosimy czerwone róże, są one poświęcone, i przypominają cud który wydarzył się w życiu świętej na pocieszenie za 15 lat noszenia cierpienia, który zjednoczył ją z krzyżem i cierpieniem  Chrystusa.

Grupa św. Rity liczy ponad 25 osób. Mamy Relikwiarz Świętej  w formie krzyża opleciony krzewem róży. Został ufundowany przez rodzinę naszej Parafii.

Św. Rita jest patronka małżeństw i rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach, opiekunką osób samotnych, zdesperowanych, chorych i strapionych. Dziewcząt i kobiet a także małżeństw które nie mogą mieć dzieci.