Do nieba z Ojcem Pio

To hasło tegorocznego XVI czuwania grup modlitewnych św. Ojca Pio, które odbyło się w Krakowie – Łagiewnikach 16 czerwca br. Rok 2018 jest Rokiem Ojca Pio, gdyż mija 50 lat od przejścia do domu Ojca i 100 lat od otrzymania stygmatów.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Wadowic i południowej Mszy św. w wadowickiej Bazylice w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Jako papież Jan Paweł II mówił: „Tu wszystko się zaczęło…”, dlatego z zachwytem patrzyliśmy na ulice i rynek miasta gdzie urodził się i wzrastał święty Jan Paweł II. Byliśmy pod wielkim wrażeniem odnowionego i nowoczesnego Muzeum w domu rodzinnym Wojtyłów, gdzie z okna mieszkania nadal można odczytać napis na zegarze słonecznym na kościele: „Czas ucieka, wieczność czeka”.

Kolejnym etapem pielgrzymowania było nawiedzenie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Matki Bożej, spoglądanie na Dróżki Różańcowe, tak bliskie osobie papieża Polaka.

Spotkanie Grup Modlitewnych Ojca Pio rozpoczęło się o godz. 19.00 od powitania i wniesienia relikwii Świętego. Pierwszą konferencję wygłosił br. Antonio Bielpiede, kapucyn z Prowincji Foggia w Italii na temat: Młodość i droga powołania św. Ojca Pio. Czuwanie Grup Modlitewnych było przeplatane modlitwą, świadectwem, konferencją i uroczystą Eucharystią o północy a zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i adoracją relikwii .