Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2018

Prawie dwa tysiące maturzystów z diecezji legnickiej wzięło udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd na wspólne spotkanie u Tronu Matki Bożej zorganizowało ponad ponad 30 księży, katechetów, nauczycieli i wychowawców.W tym roku z naszej parafii, co napawa radością, uczestniczyło 18 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Technicznych im. Św. Barbary oraz Liceum Ogólnokształcącego wraz z katechetami ks. Adamem i ks. Piotrem, wikariuszami parafii św. Ap. Piotra i Pawła.
Przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej modliliśmy się o pomyślenie zdanie egzaminu dojrzałości i dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Eucharystii przewodniczył biskup Marek Mendyk. Dla wielu maturzystów to pierwszy raz w życiu, kiedy mogli trwać na modlitwie w naszym najważniejszym sanktuarium Maryjnym w Polsce, a także przeżywać – Jubileuszową – XXV Pielgrzymkę Maturzystów z Diecezji Legnickiej, która przebiegała pod hasłem: „Przestań się lękać! Możesz więcej!”.

Życzymy maturzystom stałej opieki Matki Bożej i światła Ducha Świętego na czas egzaminów i rozpatrywania życiowych powołań.

ks. Piotr Frodyma