Polsko-czeska pielgrzymka na Jasną Górę (24 – 25 marca 2017)

W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy pieszo z Bogatyni do czeskich Hejnic, już wtedy zrodził się pomysł, aby wspólnie pojechać na pielgrzymkę do tronu Królowej Polski w Częstochowie.

Wraz z ks. Pawłem z Hejnic i ks. Radosławem z Hradka oraz ks. Ryszardem, proboszczem w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni i 100- stu pielgrzymami wyjechaliśmy na Jasną Górę, połowę pielgrzymów stanowili nasi przyjaciele z Czech.

O godz. 14.30 odprawialiśmy w kaplicy Matki Bożej Mszę św. w języku polskim i czeskim, która zakończyła się uroczystym odczytaniem w obu językach Aktu Zawierzenia Matce Bożej.

Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma i wspólnym posiłku odprawiliśmy na Jasnogórskich Wałach Drogę Krzyżową w języku czeskim i polskim. Pierwszy dzień pielgrzymowania zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, w czasie którego ks. Paweł odmawiał w języku czeskim modlitwę Zdrowaś Maryjo.

Drugi dzień wspólnej pielgrzymki rozpoczęliśmy poranną Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej, a po śniadaniu zwiedzaliśmy Jasnogórski Klasztor zapoznając się z jego długą historią.

Pełni wrażeń, radośni i rozmodleni, ubogaceni wspólnym pielgrzymowaniem powróciliśmy w sobotni wieczór do naszych Parafii.