Finał Diecezjalny X Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „Króluj nam Chryste” dla ministrantów z naszej parafii

Dnia 14.03.2015 roku, o godzinie 10:00, w Zawidowie, odbyły się Diecezjalne Eliminacje X Mistrzostw LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC Rejonu Zgorzelecko – Bolesławieckiego. Wzięło w nim udział około 20 drużyn, podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Nasi ministranci grali w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii grało 6 drużyn, podzielonych na 2 grupy, po 3 zespoły.

Nasi ministranci zaczęli turniej szczęśliwie od zwycięstwa 3:0 z Sulikowem. Drugi mecz w grupie z Lubomierzem zaczął się od utraty gola. Gol na wyrównanie został strzelony na 10 sekund przed końcem spotkania. O naszym udziale w finale zadecydował bilans bramek. Finał wygraliśmy 4:1 z ekipą z Lubania. Dzięki temu nasi zawodnicy dostali puchar i jadą do Legnicy na Finały Diecezjalne, które odbędą się dnia 18.04.2015 roku. Jeżeli nasi ministranci wygrają, to zagrają w Finałach Ogólnopolskich, w Elblągu, w dniach 01-02.05.2015 roku. Życzymy im powodzenia i Bożego błogosławieństwa.

Na zdjęciu nasi zwycięzcy, w składzie (od lewej): Krzysztof Stępień, Wojciech Berezowski, Szymon Bębenek, Michał Piłat, Krzysztof Sepioło, Gabriel Makarek, Maciej Adamczewski (Wraz z ks. Krzysztofem Zambroniem. Nie zapomnijmy o nieobecnym trenerze Dawidzie Rydzińskim).