Epilog Pieszej Legnickiej Pielgrzymki 2022

W dniu 15.10.2022 r. miał miejsce kolejny już Epilog Pieszej Pielgrzymki Legnickiej do Legnickiego Pola. Z naszej miejscowości wyruszył autobus wraz z 43 uczestnikami.

Wśród nich byli uczniowie Szkoły Podstawowych Nr 3, rodziny z dziećmi, osoby z różnych wspólnot parafialnych oraz ksiądz Dziekan Ryszard Trzósło z Parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła i ksiądz wikariusz Łukasz Świerniak z Parafii M. M. Kolbego w Bogatyni.

O godzinie 8.00 , w Katedrze Legnickiej odbyło się nabożeństwo rozpoczynające Epilog Pieszej Pielgrzymki. Głównym przewodnikiem i kapłanem prowadzącym nabożeństwo był ksiądz Tomasz Metelica. O 8.30 wszyscy wyruszyli spod katedry w kierunku Legnickiego Pola, oddalonego od Legnicy o 12 km. Pierwszy postój miał miejsce o godz. 9.30 przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Tam została wygłoszona konferencja przez prof. PWT dr hab. Sławomira Stasiaka – Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Opiekę nad dziećmi sprawowali w tym czasie wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po dłuższym postoju , o godz.11.00 pielgrzymka wyruszyła w dalsza drogę. Po przybyciu na miejsce, około godziny 13.00 odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył ks. Piotr Kot – wikariusz biskupi ds. ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej. Po Eucharystii, około godziny 14.00 miała miejsce agapa.

O godzinie 15.00 ksiądz Łukasz poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie grupa bogatyńska wyruszyła autobusem w drogę powrotną . W Legnicy wszyscy mieli jeszcze okazję wejść do kościoła św. Jacka i zobaczyć relikwie cudu eucharystycznego z 2014 roku. Około 18.00 uczestnicy Epilogu wrócili do domu umocnieni na duchu, pełni pokoju i Bożej radości.