Marsz dla życia i rodziny 2020

W niedzielę 4 października ulicami Bogatyni przeszedł Marsz dla życia i rodziny. Organizatorami marszu była nasza parafia i św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Stowarzyszenie „Zło dobrem zwyciężaj”. Był to czwarty marsz organizowany w naszym mieście.

Po Mszach św. o godzinie 12.00 z obu kościołów wyruszyły barwne pochody z banerami, flagami i balonami. Podczas przemarszu przypomniano fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II do Polaków o pilnej potrzebie ochrony ludzkiego życia i rodziny jako najważniejszych wartości chrześcijańskich, które, w obecnym czasie pogoni za dobrobytem, ulegają gwałtownej dewaluacji.

„W obecnym momencie historycznym, gdy rodzina jest przedmiotem ataków ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć lub przynajmniej zniekształcić, Kościół jest świadom tego, że dobro społeczeństwa, i jego własne, związane jest z dobrem rodziny, czuje silniej i w sposób bardziej wiążący swoje posłannictwo głoszenia wszystkim zamysłu Bożego dotyczącego małżeństwa i rodziny.” – adhortacja apostolska „Familiaris consortio”.

„Tu, z tego miejsca, zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!” – Łowicz, 14 czerwca 1999 r.

Wyboru papieskich wypowiedzi dokonał nasz wikariusz ks. Piotr Sasała.

Marsz zakończył się w parku pod pomnikiem papieża Polaka, gdzie odmówiono różaniec i zaśpiewano „Barkę” – pieśń, którą Karol Wojtyła szczególnie sobie upodobał.

foto: Franciszek Romaniak i Grzegorz Urban