Bal Wszystkich Świętych

30 października 2019 roku (środa) w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni odbył się Bal Wszystkich Świętych. O godzinie 16:15 zebraliśmy się w naszej świątyni. Przy wystawionych na ołtarzu relikwiach pięciorga świętych (św. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio, św. Rita, św. Maria Teresa Goretti), które znajdują się w naszej parafii, Ksiądz dziekan Ryszard Trzósło opowiedział o tych świętych i ich relikwiach. Odmówiliśmy także dziesiątkę różańca. Następnie z relikwiami w rękach, śpiewając religijne pieśni, przeszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 1.

W stołówce szkolnej dzieci, ich rodzice i dziadkowie oraz zaangażowani w organizację balu członkowie grup parafialnych, uczestniczyli w dalszej części imprezy. Przyniesione z kościoła relikwie świętych, zostały umieszczone na specjalnie przygotowanym miejscu, każdy mógł więc podejść i z bliska je zobaczyć. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy piosenką „Taki duży, taki mały, może świętym być…” Osoby przebrane opowiedziały o postaciach świętych, które przedstawiają ich stroje. Mieliśmy przygotowane karaoke, memory z postaciami świętych, quiz religijny, bogaty repertuar religijnych piosenek, zabaw i tańców. Nie zabrakło też konkursów, konkurencji sportowych i tańców integracyjnych. Dzięki otwartemu sercu Księdza dziekana i niezastąpionych Pań z różnych wspólnot parafialnych przygotowany był dla nas słodki poczęstunek i małe niespodzianki.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym tegoroczny Bal Wszystkich Świętych mógł się odbyć. W sposób szczególny niezawodnym dzieciom za cudownie spędzony wspólnie czas oraz ich bliskim za pomoc w przygotowaniu strojów i towarzyszenie swoim pociechom podczas balu.

Renata Adamczewska