Msza św. Prymicyjna

W XV Niedzielę Zwykłą o godz. 12.00 została odprawiona Msza św. Prymicyjna przez ks. Rafała Szwedę, urodzonego w Bogatyni a wyświęconego 6 lipca br. w Szkocji w diecezji Aberdeen.

Ks. Rafał studiował i przygotowywał się do kapłaństwa w Kolegium Szkockim w Rzymie, które zakończył magisterium, a ich kontynuacją są studia licencjackie.

W naszej Parafii mieszkają Jego dziadkowie i dalsza rodzina, jak mówi „tu dorastałem jako dziecko, uczyłem się modlić, chodziłem do szkoły podstawowej”.

Pięknym gestem Księdza Prymicjanta było na początku Mszy św. przekazanie do naszego kościoła relikwii św. Marii Teresy Goretti wraz z certyfikatem autentyczności. To Święta, która mając tylko 11 lat zginęła śmiercią męczeńską w obronie swojej czystości, a Jej doczesne szczątki znajdują się w Sanktuarium w Nettuno 60 km od Rzymu.

Na obrazku prymicyjnym ks. Rafał umieścił słowa z Psalmu 116 „Cóż oddam Panu za wszystko, co mi wyświadczył?…” i do tych słów nawiązał w kazaniu ks. Proboszcz przypominając, że kapłaństwo jest „darem i tajemnicą”.

Na zakończenie Mszy św. złożyliśmy życzenia ks. Rafałowi a Prymicjant udzielił wszystkim obecnym specjalnego Błogosławieństwa Prymicyjnego.