Uroczystość Bożego Ciała i rocznica I Komunii św.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa przypomina nam o obecności Chrystusa w Najświętszej Eucharystii, którą sprawujemy codziennie na całym świecie, ale tylko w Boże Ciało idziemy w uroczystej procesji śpiewając pieśń: „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, pod postaciami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi…”

W tym uroczystym dniu dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. obchodziły Rocznicę tego wydarzenia, a Msza św. była sprawowana w ich intencji. Po kazaniu została poświęcona figura św. Floriana i wręczona naszym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, która zostanie umieszczona na fasadzie remizy strażackiej. Niech św. Florian, patron strażaków przypomina o męstwie i odwadze, która winna cechować ludzi niosących pomoc we wszelkich zagrożeniach.

Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy przygotowali i ukwiecili ołtarze, dziękujemy górnikom i energetykom za uświetnienie uroczystości, dziewczynkom za sypanie kwiatów i wszystkim dzieciom uczestniczącym w procesji. Dziękujemy młodzieży, ministrantom i lektorom, przedstawicielom parafialnych grup modlitewnych i stowarzyszeń oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej  „upalnej” procesji na Boże Ciało. „Panie Jezu, doprowadź nas na wiekuistą ucztę z Tobą w niebie!”