Czuwanie z Ojcem Pio

W ostatnią sobotę przedstawiciele Grupy Modlitewnej św. o. Pio z naszej Parafii wraz z ks. proboszczem uczestniczyli w Czuwaniu z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach. Tematem Czuwania było „Przygotowanie do sakramentu pojednania w szkole ojca Pio”.

Swoje pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Centrum św. Jana Pawła II, podziwiając przepiękne mozaiki w górnym kościele autorstwa jezuity o. Rupnika, z zadumą patrzyliśmy na zakrwawioną sutannę św. Jana Pawła z zamachu z 13 maja 1981 roku, nawiedziliśmy każdą kaplicę relikwii w dolnym kościele.

Kolejnym etapem pielgrzymowania było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zwiedzanie i modlitwa u grobu św. siostry Faustyny oraz południowa Msza św. w bazylice.

Zwiedzając królewski Kraków nawiedziliśmy kościół św. Katarzyny na krakowskim Kazimierzu, gdzie Ojcowie Augustianie prowadzą Nabożeństwa do św. Rity, kościół Ojców Franciszkanów, Rynek krakowski z podziemnym Muzeum średniowiecznego Krakowa, kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Trakt Królewski z grobem ks. Piotra Skargi, ul. Kanonią i królewski Wawel.

O godz. 20 w Bazylice Bożego Miłosierdzia rozpoczęło się Czuwanie z o. Pio: Apel jasnogórski, wykład, który prowadził Pan dr Domenico Crupi, dyrektor generalny Dzieła św. o. Pio „Casa Sollievo della Sofferenza” – Domu Ulgi w Cierpieniu, świadectwo Pana Gulio Sieny, penitenta św. o. Pio i uroczysta Eucharystia.

Niech nasza obecność na jubileuszowym 15 –tym Czuwaniu z o. Pio przyczyni się do rozwoju Dzieła Ojca Pio w naszej Parafii.