I Komunia Święta 2017

„O jedno Cię proszę, Jezu, mój Panie: Miej w moim sercu zawsze mieszkanie…”

21 maja 2017 roku na Mszy Świętej o godzinie 10:30 w naszej parafii miała miejsce podniosła uroczystość. Po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej przyjęło 82 dzieci: 35 dziewczynek i 47 chłopców. Dzieciom towarzyszyli kochający Rodzice, którzy zadbali o duchowe przygotowanie swoich pociech do tego ważnego dnia oraz o przygotowanie Domu Bożego. Pierwszej Komunii Świętej udzielił dzieciom Ksiądz Proboszcz Ryszard Trzósło. To właśnie On w parafii przez cały rok dokładał wszelkich starań, by dzieci jak najgodniej i najpobożniej przeżyły swoją pierwszą w życiu Spowiedź i Komunię Świętą.

W bardzo pobożnej atmosferze dzieci uczestniczyły w Białym Tygodniu, który w naszej parafii trwał od poniedziałku do soboty po Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Każdego dnia brały w pełni udział we Mszy Świętej i modliły się do Matki Bożej podczas Nabożeństwa Majowego. W poniedziałek miały możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci świętej Rity, która w sposób szczególny jest czczona w naszej parafii 22 dnia każdego miesiąca. Tego dnia otrzymały poświęcone przez kapłana róże. 26 maja z okazji Dnia Matki dzieciaki przygotowały dla Mam wiersze i życzenia. Każda Mama otrzymała różę, o co zatroszczył się Ksiądz Proboszcz. Podczas Białego Tygodnia Ksiądz Proboszcz przypominał dzieciom znaczenie pierwszych piątków miesiąca i wręczył imiennie podpisane, z pieczątką parafii, kalendarzyki spowiedzi. Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci otrzymały na pamiątkę aniołka ze swoim imieniem, który był elementem dekoracji komunijnej naszej świątyni.

Życzymy naszym dzieciom pierwszokomunijnym, by zawsze szły w swoim życiu z Jezusem w sercu i dzięki temu potrafiły zło dobrem zwyciężać.