Boże Ciało 2016 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszej parafii

26 maja przypadła w tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii uczciliśmy ten dzień niezwykle pobożnie.

„O Jezu w Hostii utajony,
Moje serce Cię czuje.
I choć kryją Cię zasłony,
Ty wiesz, że Cię miłuję, miłuję…”

O godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta, która zgromadziła wielu parafian i gości. Podczas homilii Ksiądz Proboszcz Ryszard Trzósło przypomniał prawdę o tym, że pod postaciami Chleba i Wina obecny jest Jezus, który pragnie do nas przychodzić. Dało się zauważyć, iż podczas tej Eucharystii więcej niż zwykle wiernych przystąpiło do Komunii Świętej.

Po Mszy Świętej na ulice naszego miasta, naszej parafii wyruszyła tradycyjna procesja do czterech odświętnie przygotowanych ołtarzy. Ludzie modlili się i śpiewali pieśni religijne. Wiele osób w sposób szczególny zaangażowało się w parafialną procesję: młodzież niosła chorągwie, dzieci(głównie chłopcy pierwszokomunijni) poduszki, dziewczynki pierwszokomunijne i młodsze sypały kwiatki, osoby należące do różnych grup parafialnych niosły różaniec i świece, liturgiczna służba ołtarza asystowała przy krzyżu. Nie zabrakło też górników, którzy za każdym razem towarzyszyli kapłanowi niosącemu Najświętszy Sakrament. Na ogromne uznanie zasługuje orkiestra górnicza, która swoją grą pomagała innym przeżywać wielkie tajemnice wiary.

Wszyscy, którzy tego dnia uczestniczyli w Eucharystii oraz byli obecni na procesji, dali świadectwo miłości i przywiązania do Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.