Zbiórka żywności

W piątek i sobotę, 11 i 12 grudnia 2015r. w bogatyńskich Biedronkach zorganizowana była zbiórka żywności dla najuboższych rodzin naszego miasta i okolic. Akcja pilotowana była przez Caritas Diecezji Legnickiej. W dwóch sklepach w zbiórce pomagali wolontariusze ( głównie młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni ) współpracujący z Caritas działającym w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni.

Przez kolejne dni członkowie parafialnego Caritas i wolontariusze segregowali, pakowali i rozwozili żywność do najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Zebraliśmy 814 kg żywności, którą obdarowaliśmy 61 rodzin.

Powyższe działania sprawiły obdarowanym wiele radości i stały się okazją do konkretnych czynów miłości bliźniego.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy ofiarowali żywność innym oraz tym, którzy pomagali przy jej zbiórce i rozwożeniu.

Prezes Parafialnego Caritas
Beata Janiak