Żywy Różaniec

Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy.Trzeba iść dalej bo pełnia życia jest u szczytu….

Kardynał Stefan Wyszyński

Wypełniając słowa Św. Pawła Apostoła: Jako dobrzy szafarze różnorakiej Łaski Bożej służcie sobie na wzajem takim darem, jaki każdy otrzymał…

Jednym z wielu darów Boga jest łaska modlitwy Różańcowej, wstawienniczej. W naszej wspólnocie parafialnej takie zadanie spełniają grupy modlitewne, a wśród nich członkowie Żywego Różańca. Codziennie polecamy Bogu intencje ogóle i ewangelizacyjne, wskazane przez Pasterzy Kościoła. Jest to stała i wierna służba pełniona przez lata.

W naszej parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni jest grupa modlitewna Żywego Różańca którego opiekunem jest Ks. Dziekan Ryszard Trzósło.

Są cztery Róże Różańcowe: Jedna Róża składa się z 20 osób, które prowadzi zelatorka. Co miesiąc spotykamy się w pierwsza Niedziele miesiąca na Mszy Świętej, a po mszy wymieniamy się poświęconymi tajemnicami  Różańcowymi i otrzymujemy nowe intencje modlitewne na dany miesiąc.

Jesteśmy wdzięczne Bogu, że dał nam Łaskę umiłowania modlitwy Różańcowej i zjednoczył nas we wspólnocie modlitewnej, która ubogaca życie naszej parafii i całego Kościoła.

Żywy Różaniec