I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023

1.Dzisiejsza niedziela jest I Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 12.00 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki wigilijne, które można nabyć w kościele i kancelarii. W zakrystii można wziąć zaproszenie na kolędę w 2024 roku. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele.

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Barbary patronki górników, środa – św. Mikołaja Biskupa, czwartek – św. Ambrożego, piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP , Msze św. o godz. 9.00, 12.00 w Godzinie Łaski dla całego świata i 18.00. W tym dniu przypada Odpust w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, suma odpustowa o godz. 18.00.

3. Z racji wspomnienia św. Barbary, patronki górników, wszystkim górnikom i pracownikom kopalni „Turów” życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętej Patronki.

4. Od jutra rozpoczynamy Roraty, codziennie w dni powszednie / oprócz sobót / o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci z lampionami i z serduszkami na których będą wypisane dobre uczynki, wśród tych dzieci będą losowane figurki adwentowe.

5. W środę na Mszy roratniej o godz. 18.00 będziemy gościli w naszym kościele św. Mikołaja Biskupa. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z duszpasterstwem.

6. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych ze szkoły nr 4 i 3.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 adoracja z modlitwą o powołania prowadzona przez Koło Przyjaciół Seminarium, po Mszy spotkanie.

8. W piątek 8 XII w godz. od 13.00 do 19.00 i w sobotę 9 XII od godz. 8.00 do 15.00 Caritas Diecezji Legnickiej poprzez Parafialne Zespoły i wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę żywności w sieci Biedronka i Lidl. Prosimy Parafian o włączenie się w pomoc, ta żywność posłuży do przygotowania paczek żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej Parafii.

9. Od stycznia 2024 rusza kolejny Program Pomocy Żywnościowej Caritas Polska dla Rodzin. Rodziny potrzebujące pomocy żywnościowej prosimy o składanie Wniosków w Bogatyńskim Miejskim Ośrodku Pomocy.

10. Za tydzień II niedziela Adwentu, jest to dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie tego Kościoła.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz zakupić świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kalendarze i kartki świąteczne.

12. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Włókienniczej i Białogórskiej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.