XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022

1.Dzisiejsza niedziela jest XIV Zwykłą, Msze św. jak w każdą niedzielę. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 12.00 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, piątek – św. Jana z Dukli.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o godz. 17.30 adoracja i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.

5. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Macieja Glinkę i życzymy ks. Maciejowi owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość odpustu w naszym kościele. Dziękujemy Dyrekcji Kopalni Turów i Orkiestrze Kopalni za uświetnienie uroczystości, szczególne podziękowania kierujemy do Parafialnego Zespołu Caritas.

7. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego odpoczynku.

8. Dziękujemy rodzinom z Osiedla Orła Białego 14,16,18 i 20, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego 22,24,26 i 28. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

9. W związku z reorganizacją wybranych dekanatów Diecezji Legnickiej, dekretem ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, Biskupa Legnickiego do dekanatu bogatyńskiego będzie należeć Parafia Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim.