I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

1.Dzisiejsza niedziela jest I Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj na wieczornej Mszy św. zostały poświęcone opłatki wigilijne, które można nabyć w kościele i kancelarii. Za tydzień Zmiana Tajemnic Różańcowych. Serdecznie witamy Parafian i Gości w naszym kościele i Parafii.

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła, piątek – św. Franciszka Ksawerego, sobota – św. Barbary, patronki górników, wszystkim górnikom i pracownikom kopalni życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętej Patronki.

3. Od. jutra rozpoczynamy Roraty, codziennie w dni powszednie / oprócz sobót / o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci z lampionami i z serduszkami na których będą wypisane dobre uczynki, wśród tych dzieci będą losowane figurki adwentowe.

4.  We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych ze szkoły nr 1 i 3, a po roratach spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VI.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. W czwartek godz. 17.30 adoracja z modlitwą o powołania prowadzona przez Koło Przyjaciół Seminarium, po Mszy spotkanie koła w Sali na plebani. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.15 różaniec, a po Mszy porannej odwiedziny chorych.

6. W czwartek o godz. 17.45 próba chóru w salce na plebani, zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać w parafialnym chórze.

7. W piątek 3 XII w godz. od 13.00 do 19.00 i w sobotę 4 XII w godz. od 8.00 do 16.00 Caritas Diecezji Legnickiej poprzez Parafialne Zespoły i wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę żywności w sieci Biedronka i Lidl. Prosimy Parafian o włączenie się w pomoc, ta żywność posłuży do przygotowania paczek żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej Parafii.

8. Za tydzień II niedziela Adwentu, jest to dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie tego Kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz zakupić świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kalendarze i kartki świąteczne.

10. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu wsparli finansowo Parafię w wysokości 1130 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

11. W ramach akcji „Murem za polskim mundurem” grupa wolontariuszy organizuje pomoc dla dzieci „Tato Twój Polski pilnuje, św. Mikołaj prezent Ci ofiaruje”, prosimy Parafian o włączenie się w tą akcję. Szczegóły na plakacie w gablotce.

12. Dziękujemy rodzinom z ul. Paderewskiego 6a,b, c, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Kościuszki i Fabrycznej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.