XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019.

1.Dzisiejsza niedziela jest XXIV Zwykłą. Msze św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie witamy Gości w naszej Parafii i kościele. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z naszego kościoła oraz z kościoła św. Maksymiliana Kolbe III Bogatyński Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu rodziców z dziećmi, babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro Polskiej Rodziny. Zakończenie Marszu piknikiem na stadionie przy ul. Sportowej. Serdecznie zapraszają Organizatorzy.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana, środa – Święto św. Stanisława Kostki, piątek – Święto poświęcenia katedry legnickiej, sobota – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych z kl. III.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. od VI do VIII SP we środę o godz. 18.00 w dzień św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów. Zapraszamy także chłopców, którzy pragną zostać ministrantami.

7. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebani.

8. W przyszłą niedzielę 22 września o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity. Tradycyjnie przed Mszą św. Koronka i Litania do św. Rity, a po Mszy poświęcenie róż i adoracja relikwii św. Rity. Zapraszamy Gości i Parafian.

9. Trwają prace remontowe w części katechetycznej plebani i prace konserwatorskie przy epitafiach. W tym tygodniu będziemy gościć komisję konserwatorską, która podejmie decyzję nad formą przygotowania postumentów i ścian dla płyt epitafijnych. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych i konserwatorskich w wysokości 2100 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

10. Dziękujemy nielicznym osobom z Osiedla orła Białego 1,3,5 i 7, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego 9,11,13,15. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.