XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019.

1.Dzisiejsza niedziela jest XVI Niedzielą Zwykłą, Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostry Pallotynki, które pracują na misjach w Kamerunie, po każdej Mszy św. Siostry będą zbierać ofiary na pomoc w pracy misyjnej, prosimy Parafian o wsparcie tego dzieła i góry dziękujemy. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszego miasta i Parafii.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: poniedziałek – św. Marii Magdaleny, wtorek – Święto św. Brygidy, Patronki Europy, środa – św. Kingi, czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła i Krzysztofa patrona kierowców, piątek – św. Joachima i Anny. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

3.  W poniedziałek o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity, przed Mszą Koronka, a po Mszy św. poświęcenie róż i adoracja relikwii św. Rity. Zapraszamy na Nabożeństwo Parafian i Gości.

4. We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. Ojca Pio w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

5. W czwartek 25 lipca z racji Święta św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 poświęcenie pojazdów, serdecznie zapraszamy rowerzystów i wszystkich zmotoryzowanych.

6. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku, a podróżującym polecamy szczególnej opiece Matki Bożej i św. Krzysztofa patrona kierowców.

7. W przyszłą niedzielę 28 lipca po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

8. W tym tygodniu zostanie zgodnie z procedurami wybrany wykonawca prac konserwatorskich przy epitafiach w ramach Projektu PL – CZ. Trwają prace w części katechetycznej plebani Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych w wysokości 820 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie prac.

9. Dziękujemy rodzinom z ul. Chopina 18 do 21 które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chopina od 22 do końca ulicy. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.