II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest II Adwentu. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie tego Kościoła. Serdecznie witamy Gości w naszej parafii i mieście.

2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – św. Łucji, piątek – św. Jana od Krzyża.

3. Za tydzień o godz. 9.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich górników, dyrekcji i pracowników kopalni z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry.

4. We wtorek o godz.15.30 spotkanie dzieci komunijnych.

5. W środę i czwartek w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się świąteczny kiermasz rękodzieła. Serdecznie zapraszają organizatorzy.

6. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

8. Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami, młodzież i dorosłych.

9. Przy wyjściu z kościoła zakupimy świece wigilijne, kartki i kalendarze.

10. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Wojciechowi Błasiak, sponsorom, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim, którzy pomagali św. Mikołajowi.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności w sieci Biedronka i Lidl w ostatni piątek i sobotę. Dziękujemy młodzieży – wolontariuszom, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim darczyńcom. W poniedziałek i wtorek w godz. od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny potrzebujące pomocy i objęte programem pomocy żywnościowej po odbiór zebranej żywności.

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję 1% na rzecz naszej Parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej, uzyskaliśmy kwotę 7 890 zł. Uzyskane środki będą przeznaczone na cele statutowe Caritas.

13. Spowiedź św.  w naszym kościele przed Bożym Narodzeniem w sobotę 22 grudnia.

14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Siostry Katarzynki, które prowadzą w Siemkach w diecezji warmińskiej dom dla dziewcząt uzależnionych we wspólnocie „Razem Łatwiej”. Po Mszach św. Siostry będą prosiły o wsparcie na prowadzenie i utrzymanie domu.

15. Trwają prace remontowe w części katechetycznej plebani. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych w wysokości 1350 zł., Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie prac remontowych.

16. Dziękujemy rodzinom z ul. Żołnierzy II Armii Woj. Pol. 2a do e, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Żołnierzy II Armii Woj. Pol. 2f do końca ulicy. Sprzątanie w sobotę po Mszy o godz. 9.00.