XV niedziela zwykła – 15 lipca 2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest XV Niedzielą Zwykłą, Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj o godz. 12.00 uroczysta Msza św. Prymicyjna, którą odprawi ks. Rafał Szweda, wyświęcony w Szkocji, a pochodzący z Bogatyni, otoczmy ks. Rafała naszą modlitwą i życzliwością, po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne dla wszystkich obecnych w kościele. Taca z tej Mszy św. jest przeznaczona dla ks. Prymicjanta. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszego miasta i parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: poniedziałek – NMP z Góry Karmel.
  3. Serdecznie dziękujemy Parafianom zaangażowanym w przygotowanie wieńca i Mszy św. Prymicyjnej.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 29 VII – 7 VIII br., szczegóły na plakacie.
  5. W przyszłą niedzielę 22 lipca o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity. Po Mszy św. tradycyjnie poświęcimy róże i będziemy adorować relikwie św. Rity. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Gości i Parafian.
  6. Przypominamy że codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Ojca Pio odbywa się w dni powszednie: po Mszy św. o godz. 9.00 do 18.00, niedziela: po Mszy św. o godz. 12.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.
  7. Zakończyliśmy prace murarskie przy bramie wejściowej od strony schodów, czekamy na zakończenie konserwacji metalowej bramy, którą wykonuje Firma z Jasnej Góry. Trwają prace remontowe w mieszkaniu wikariuszowskim. Od jutra rozpoczynamy prace przy parkingu, który liczy 1100 m2, zakupiliśmy pierwszy transport kostki granitowej ze Strzegomia. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy w ostatni poniedziałek porządkowali jedną z kaplic na ogrodzie plebanii. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową prac remontowych w wysokości 1400 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie kosztownych prac przy parkingu.
  8. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego odpoczynku.
  9. Dziękujemy rodzinom z ul. Kościuszki i Fabrycznej, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Krakowskiej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.