V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020.

1.Dzisiejsza niedziela jest V Wielkiego Postu. Wypełniając zarządzenie Ministra Zdrowia i Biskupa Legnickiego w związku ze zmianą regulacji dotyczących zgromadzeń liturgicznych, informujemy, że we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, poza osobami posługującymi.  Z tego powodu prosimy, aby na Mszę św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną.

  • Przypominamy, że została udzielona dyspensa Biskupa Legnickiego i zachęcamy by wierni uczestniczyli we Mszach św. i nabożeństwach transmitowanych przez telewizję lub radio.
  • Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Ojca Pio.
  • W przygotowaniu jest transmisja Mszy św. niedzielnej i w dni powszednie z naszego kościoła poprzez przekaz internetowy.
  • Codziennie 30 min przed Mszą św. można skorzystać ze spowiedzi św.
  • Zachęcamy do odmawiania różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia we wspólnocie rodzinnej, trwajcie na tej modlitwie w domach. Wierzymy głęboko, że wyjdziemy z tej trudnej sytuacji.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

4. Naszym Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i zachęcamy do modlitwy o ustanie epidemii na świecie, w Europie i naszej Ojczyźnie. Bądźmy z chorymi i osobami na kwarantannie, nieśmy pomoc samotnym i starszym, módlmy się za lekarzy i wszystkie służby, które ratują zdrowie i nasze życie. Pamiętajmy o doświadczonych przez wirusa i jego skutki, o zmarłych i rodzinach, które utraciły swoich bliskich. Pamiętajmy o niosących odpowiedzialność za utrzymanie rodzin, gospodarstw, miejsc pracy i organizację życia społecznego. Wszelkie niedogodności i cierpienia ofiarujmy w intencji zatrzymania epidemii.