III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020.

1.Dzisiejsza niedziela jest III Zwykłą. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień chorych na trąd. Jutro 27 stycznia mija II rocznica poświęcenia kaplicy św. Ojca Pio Adoracji Najświętszego Sakramentu, dziękujemy Parafianom, którzy przyczynili się do powstania kaplicy i wszystkim, którzy przez ostatni rok adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że adoracja trwa codziennie w dni powszednie po Mszy o godz. 9.00 do godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 12.00 do godz. 18.00, zapraszamy do adoracji. Serdecznie witamy Gości w naszym kościele i Parafii.

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Tomasza z Akwinu, piątek – św. Jana Bosko. W piątek przypada rocznica święceń ks. biskupa Marka Mendyka, otoczmy szanownego Jubilata naszą modlitwą.

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny objęte Programem Pomocy Żywnościowej w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.00, prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.

4. Jutro w poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z kl. VI, VII, VIII i szkoły średniej.

5. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych, a po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców tych dzieci.

6. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i złożone ofiary, które będą przeznaczone na Legnicką Kurię Biskupią, Seminarium Duchowne i Parafię. Serdecznie dziękujemy za ofiary na cele remontowe Parafii.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, o godz. 8.15 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.00 odwiedziny chorych.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci komunijne, które z rąk swoich rodziców otrzymają poświęcone świece, serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami.

9. Studentom na czas sesji egzaminacyjnej życzymy darów Ducha św.

10. Trwają prace remontowe w części katechetycznej plebani, realizujemy naprawę dzwonów, zostały zamówione granitowe schody do wejścia do salek od strony kościoła. Dziękujemy Parafianom za zrozumienie i wsparcie finansowe.

11. Dziękujemy rodzinom z ul. Kusocińskiego od 14 do 26 za sprzątanie kościoła. O przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Kusocińskiego od 28 do 34.. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.