IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest IV Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  Dzisiaj po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego będzie zbierać do puszek ofiary na Legnickie Seminarium Duchowne, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity, serdecznie witamy Gości w naszym kościele i Parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, środa – Święto św. Marka Ewangelisty. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 3. W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 4. We wtorek o godz. 16.15 spotkanie dzieci komunijnych i próba przed I Komunią św.
 5. W środę odbiór szat komunijnych w Szkole Podstawowej nr 1. O godz. 18.30 chłopcy a o godz. 19.30 dziewczynki, oczywiście wszystkie dzieci przychodzą z rodzicami w celu uregulowania należności.
 6. We wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 7. W czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie młodzieży z kl. III Gimnazjum i dorosłych kandydatów do bierzmowania.
 8. Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się 20 maja na Mszy św. godz. 10.30.
 9. 12 czerwca o godz. 17.00 Jego Ekscelencja Stefan Cichy, Biskup Senior Diecezji Legnickiej udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.
 10. 1 maja we wtorek o godz. 7.30 wyruszy z Bogatyni z Markocic Piesza Pielgrzymka do Hejnic (20 km), trasa jak w ubiegłym roku. O godz. 15.00 Msza św. w bazylice, a po Mszy św. spotkanie integracyjne. Jest możliwość przejazdu autokarem na Mszę św., zachęcamy do pielgrzymowania własnym autem. Zapisy ze względów organizacyjnych i ubezpieczenie przyjmujemy do 25 kwietnia w Parafii oraz u Pani Marianny Urban. Serdecznie zachęcamy.
 11. Od poniedziałku rozpoczną się prace przy poszerzeniu bramy wjazdowej na teren przykościelny. Wykonaliśmy obrzeża przy budynku plebanii od strony wejścia głównego i przy sali katechetycznej. Dziękujemy Parafianom za pomoc i ofiary na cele remontowe w wysokości 850 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 12. Dziękujemy rodzinom z ul. Żołnierzy II Armii Woj. Pol. 2F do końca, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego 1,3,5,7. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.