22 listopada 2015 – Nabożeństwo do św. Rity

W ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego, na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele została poświęcona figura i odprawiliśmy pierwsze Nabożeństwo do św. Rity. Nabożeństwo zgromadziło wielu Parafian, ale też Gości z naszego miasta i okolicy, którym bliska jest „święta od spraw niemożliwych” i „beznadziejnych”.

W kazaniu ks. proboszcz Ryszard Trzósło powiedział: Święta Rita pomaga w kryzysach rodzinnych, godzi skłóconych, do niej uciekają się chorzy na nowotwory, uzależnieni od alkoholu czy narkotyków.

Była kobietą, która realizowała w swoim życiu powołanie żony i matki, wdowy, siostry zakonnej i mistyczki. Całe jej życie było przepełnione cierpieniem duchowym i fizycznym, a stygmat ciernia na czole Świętej był znakiem całkowitego zjednoczenia z krzyżem i cierpieniem Chrystusa.

Siostry Augustianki z Casci mówią, „że gdy wydarzy się cud za jej przyczyną, nawet bardzo daleko od Casci, kaplica w której spoczywa nienaruszone ciało Świętej napełnia się zapachem róż”.

Po Komunii św. Celebrans poświęcił figurę Świętej i pobłogosławił przyniesione róże, które są przypomnieniem cudu, który wydarzył się w życiu św. Rity na pocieszenie za piętnaście lat noszenia stygmatu ciernia, poprzez który jednoczyła się ze zbawczą męką Chrystusa.

Niech te róże przyniosą nadzieję, siłę, zdrowie, radość i pokój w naśladowaniu cnót św. Rity. Ostatnim akcentem Nabożeństwa była modlitwa za przyczyną św. Rity i odczytanie ponad 70 próśb do Świętej.

Serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do św. Rity, które odprawimy 22 grudnia o godz. 18.00.