II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019.

1.Dzisiejsza niedziela II Adwentu jest Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie tego Kościoła. Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników z udziałem Dyrekcji Oddziału KWB Turów, pocztów sztandarowych i orkiestry. Serdecznie witamy Gości w naszej Parafii i kościele.

2. Kalendarz liturgiczny: piątek – św. Łucji, sobota – św. Jana od Krzyża.

3. We wtorek o godz.16.00 spotkanie dzieci komunijnych, prosimy o przyniesienie książeczek.

4. Roraty w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami, młodzież i dorosłych.

5. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

6. Przy wyjściu z kościoła zakupimy świece wigilijne, kartki i kalendarze.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności w sieci Biedronka i Lidl w ostatni piątek i sobotę. Dziękujemy młodzieży – wolontariuszom, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim darczyńcom. W poniedziałek w godz. od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny potrzebujące pomocy żywnościowej po odbiór zebranej żywności.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję 1% na rzecz naszej Parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej, uzyskaliśmy kwotę 7 440 zł. Uzyskane środki będą przeznaczone na cele statutowe Caritas.

9. Spowiedź w naszym kościele przed Bożym Narodzeniem w sobotę 21 grudnia.

10. Trwają prace remontowe w części katechetycznej plebani. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych w wysokości 1450 zł., Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie prowadzonych prac.

11. Tomasz organizuje w przyszłym roku w terminie od 24 kwietnia do 2 maja 10-cio dniową Pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy. Program wywieszony jest w gablotce, szczegółowe informacje u ks. Tomasza.

12. Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu organizuje Pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie 0d 21 kwietnia do 3 maja 2020r. Szczegółowe informacje w Parafii i na plakacie.

13. Dziękujemy rodzinom z ul. Słowackiego, Opolowskiej, Puszkina, Rotmistrza Pileckiego i Gen. Roweckiego, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. M.C. Skłodowskiej. Sprzątanie w sobotę po Mszy o godz. 9.00.