XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019.

1.Dzisiejsza niedziela jest 32 Niedzielą Zwykłą. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym gdzie 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową a dzieci zmuszane są do działań zbrojnych. Przez modlitwę i ofiarę wspieramy ten Kościół. Ostatnie Nabożeństwo Wypominkowe dzisiaj o godz. 17.30. Serdecznie witamy Gości w naszym kościele i Parafii.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: poniedziałek – św. Marcina z Tour, wtorek – św. Jozafata, środa – św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna.

3. Jutro 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. O godz.11.00 – uroczysta Msza św. za Ojczyznę i z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych, po Mszy św. Świętowanie Odzyskania Niepodległości połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Na wspólne świętowanie zapraszają Organizatorzy.

4. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych. Prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów w czwartek po wieczornej Mszy św.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi w salce na plebani.

8. Trwają procedury formalne z zakończeniem Projektu PL-CZ, w przygotowaniu jest tablica informacyjna ze zdjęciami i opisem wszystkich płyt epitafijnych. Na stoliku są ulotki z opisem Projektu, zachęcamy Parafian do zapoznania się. Rozpoczęliśmy prace remontowe przy zapleczu kuchennym w części katechetycznej plebani: zostanie wykonana instalacja elektryczna i wodna, zostanie obniżony sufit. Dziękujemy Parafianom za ofiary na cele remontowe w wysokości 1410 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie.

9. Dziękujemy rodzinom z Osiedla Orła Białego 46 i 48 oraz ul. Paderewskiego 2a i 2b, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Paderewskiego 4 i 6a,b,c. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.