XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski – 13 października 2019.

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Papieski, po każdej Mszy św. adoracja relikwii św. Jana Pawła II. Dzisiaj możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundusz Stypendialny na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, prosimy o zabranie świec. Dzisiaj nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, w tym dniu liczymy wiernych w kościele. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszej Parafii i miasta.

2. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych do sejmu i senatu, zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w wyborach.

3. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Teresy od Jezusa, środa – Uroczystość św. Jadwigi, Patronki Śląska, czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika, piątek – Święto św. Łukasza, patrona lekarzy i Służby Zdrowia.

4. Fundacja Mikołaja Reja z Radomia oraz Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Działoszynie serdecznie zaprasza na spektakl słowno-muzyczny pt. DOBREM ZWYCIĘŻAĆ, który odbędzie się jutro 14 października 2019 r. godz. 17.00 w Kościele św. Bartłomieja Apostoła w Działoszynie. Wydarzenie powstało dla upamiętnienia 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Jutro przypada Święto Edukacji Narodowej: Dyrekcjom, nauczycielom i pracownikom naszych Placówek Oświatowych składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Obowiązkowo zapraszamy dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania.

8. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych.

9. W piątek 18 X w Święto św. Łukasza patrona Lekarzy i Służby Zdrowia o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich Pracowników Służby Zdrowia z naszego miasta. Po Mszy św. spotkanie na plebani. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi parafialnej w salce na plebani.

11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcamy naszych Parafian do modlitwy za zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Początek Nabożeństwa Wypominkowego według ulic od 2 XI.

12. Trwają prace konserwatorskie przy epitafiach. Dziękujemy Parafianom za ofiary na prace remontowe i konserwatorskie w wysokości 3750 zł., w tym Żywemu Różańcowi za ofiarę 1000 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

13. Dziękujemy rodzinom z Osiedla Orła Białego 16,18,20 które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego 22,24,26,28. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00