XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019.

1.Dzisiejsza niedziela jest XX Niedzielą Zwykłą i kolejną miesiąca sierpnia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie witamy Gości w naszym kościele i Parafii.

2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: wtorek – św. Bernarda, środa – św. Piusa X papieża, czwartek – NMP Królowej, sobota – Święto św. Bartłomieja. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. Odpustowa w kościele w Działoszynie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity, przed Mszą Koronka do św. Rity. Tradycyjnie po Mszy św. poświęcenie róż i adoracja relikwii św. Rity. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Parafian i Gości.

5. W piątek 23 sierpnia o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy Grupę Modlitewną i wszystkich czcicieli św. o. Pio.

6. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego odpoczynku.

7. W minionym tygodniu zostały zdemontowane płyty eptafijne i przewiezione do pracowni Wykonawcy, gdzie zostaną poddane konserwacji. Po decyzji komisji konserwatorów, w trakcie konserwacji zostaną odpowiednio przygotowane miejsca na ścianach kościoła. Całość prac konserwatorskich potrwa do końca października br. Po krótkiej przerwie rozpoczną się dalsze prace remontowe w części katechetycznej plebani. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w wysokości 2220 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie prowadzonych prac konserwatorskich i remontowych.

8. Dziękujemy nielicznym rodzinom z ul. 3 Maja, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Prusa, Konopnickiej, Zygmuntowskiej, Pastwiskowej, Partyzantów, Robotniczej, Fabrycznej i Dobrej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.