Wielkanoc – 21 kwietnia 2019.

1.Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa, pierwsza Msza Wielkanocna o godz. 6.00, pozostałe Msze jak w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie witamy Gości w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Jutro 22 kwietnia o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity, przed Mszą Koronka do św. Rity. Tradycyjnie poświęcimy róże i adoracja relikwii św. Rity.

4. Przez cały tydzień Oktawa Wielkanocy, codziennie o godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. o. Pio. Za tydzień Święto Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia,  o godz. 15.00 uroczysta Koronka kończąca Nowennę.

5. We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. o. Pio.

6. Próba dzieci komunijnych w środę i czwartek o godz. 16.00.

7. W piątek 26 kwietnia o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie z autorem i prezentacja książki ks. dra Adama Szpotańskiego pt. „Kotlina Turoszowska. Monografia miasta i gminy Bogatynia w okresie 1945 -2010” Serdecznie zapraszamy.

 8. Dziękujemy za otrzymane życzenia od naszych  Parafian, Pań Poseł na Sejm i Senatora, Starosty Zgorzeleckiego, Pana Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Rektora Seminarium, Dyrektorów, Nauczycieli i Pracowników Placówek Oświatowych, Dyrekcji i Pracownikom Szpitala w Bogatyni, Dyrekcji i Pracownikom Ośrodka Kultury w Bogatyni, Dyrekcji oraz Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Opolnie Zdroju, Firmie A.C. Konserwacja Zabytków z Krakowa.

9.  Dziękujemy ks. Wikariuszom i wszystkim, którzy przygotowali Ołtarz Adoracji i Grób Pański a Parafianom za ofiary na kwiaty. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej i górnikom za honorową wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego, Księżom Wikariuszom, Chórowi Parafialnemu, Organiście, Panom kościelnym oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

10. Stowarzyszenie „Zło dobrem zwyciężaj” organizuje w dniu 1 maja Pieszą Pielgrzymkę z Bogatyni do Hejnic. Wyjście tradycyjnie rano z Markocic,  o godz. 15.00 Msza św. w Bazylice Hejnickiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka. Zapisy u Pani Marianny oraz w Parafii, szczegółowe inf. na plakacie.

11. Dziękujemy Parafianom za ofiarowaną żywność w Wielką Sobotę, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozdzielenie żywności do najuboższych rodzin.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie kościoła na Święta Wielkanocne. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Włókienniczej i Białogórskiej od 1 do stadionu.  Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

NASZYM  PARAFIANOM  I  GOŚCIOM  ŻYCZYMY ABY  ZMARTWYCHWSTAŁY  CHRYSTUS DARZYŁ  NAS  SWOIM  POKOJEM  I  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM,  ABY BYŁ  DLA  KAŻDEGO  Z  NAS  RADOŚCIĄ,  NADZIEJĄ  I  UMOCNIENIEM  NASZEJ  WIARY.