II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019.

  1. Dzisiejsza niedziela jest II Wielkiego Postu. Dzień dzisiejszy to niedziela modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Serdecznie witamy Gości w naszym kościele i mieście.

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Diecezji.

3. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie dzieci komunijnych. Prosimy dzieci o przyniesienie książeczek.

4. Spotkanie kandydatów bierzmowania z kl. VI i VII w czwartek o godz. 18.00.

5. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. zapraszamy na nabożeństwo dzieci, młodzież i dorosłych.

6. W piątek 22 marca o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczniemy Koronką do św. Rity, po Mszy poświęcenie róż i adoracja relikwii św. Rity. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholii w salce na plebani.

8. W sobotę 23 marca o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. o. Pio. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej na plebani.

9. W sobotę o godz. 19.00 nauki przedmałżeńskie w salce na plebani.

10. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Możemy 1% od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej Parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535, a w rubryce – cel szczegółowy: Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy w rozliczeniu PIT-u oferujemy pomoc.

11. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w środę przed Niedzielą Palmową 10 IV i zakończą spowiedzią w piątek 12 IV. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jacek Skrzypczyk, proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Prato we Włoszech.

12. Odyseusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 chcą bardzo serdecznie podziękować za każdą wrzuconą złotówkę podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na wyjazd do Gdyni na finały Odysei Umysłu, która w sumie dała kwotę  1204 zł.

13. Trwają prace remontowe w części katechetycznej plebani. Zostały wstawione 2 nowe okna, obniżone i ocieplone sufity, wyrównane ściany i przygotowane do położenia płytek.  Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w wysokości 1920 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

14. Tradycyjnie w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

15. Ks. Aleksander Leszczyński organizuje we wrześniu i październiku pielgrzymki samolotowe do Lourdes i Rzymu. Szczegółowe informacje w gablotce.

16. Dziękujemy rodzinom z ul. Krakowskiej, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Słowackiego, Opolowskiej, Rotmistrza Pileckiego, Generała Roweckiego – Grota i Puszkina.  Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.