XXVIII niedziela zwykła – Dzień Papieski – 14 października 2018

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVIII Dzień Papieski, po każdej Mszy św. adoracja relikwii św. Jana Pawła II. Dzisiaj możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundusz Stypendialny na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W dniu dzisiejszym przypada Święto Edukacji Narodowej: Dyrekcjom, nauczycielom i pracownikom naszych Placówek Oświatowych składamy najserdeczniejsze życzenia. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, w tym dniu liczymy wiernych w kościele. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszej Parafii i miasta.

 

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, wtorek – Uroczystość św. Jadwigi, Patronki Śląska, środa – św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika, czwartek – Święto św. Łukasza Ewangelisty, sobota – św. Jana Kantego.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

 1. W poniedziałek 15 X o godz. 18.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy p.t.: „Wielka wojna na wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty”. Serdecznie zapraszają Organizatorzy.

 

 1. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie dzieci komunijnych.

 

 1. W czwartek 18 X w Święto św. Łukasza patrona Lekarzy i Służby Zdrowia o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich Pracowników Służby Zdrowia z naszego miasta. Po Mszy św. spotkanie na plebani. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholii parafialnej w salce na plebani.

 

 1. W przyszłą niedzielę Wybory Samorządowe, zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w wyborach w duchu odpowiedzialności za naszą Małą Ojczyznę.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcamy naszych Parafian do modlitwy za zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Początek Nabożeństwa Wypominkowego według ulic od 2 XI.

 

 1. Zakończyliśmy prace przy parkingu, położono 1100 m2 kostki i zużyliśmy ponad 490 ton kruszywa. Całość prac była finansowana ze środków parafialnych. Serdecznie dziękujemy Parafianom i sponsorom za pomoc w finansowaniu prac, składamy serdeczne podziękowanie Panu Andrzejowi, Wykonawcy prac kamieniarskich i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomagali w ukończeniu tego trudnego dzieła. Obecnie wykonywana jest elewacja na kaplicy przy plebani. Dziękujemy Parafianom za ofiary na remont w wysokości 3080 zł., w tym Żywemu Różańcowi za ofiarę 1000 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

 

 1. Dziękujemy rodzinom z ul. Kusocińskiego 28,30,32,34 które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chopina od 1 do 11. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00