XXV niedziela zwykła – 23 września 2018

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest XXV Niedzielą Zwykłą. Msze św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszej Parafii i miasta.
 1. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: czwartek – św. Wincentego a Paulo, piątek – św. Wacława, sobota – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 1. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie dzieci komunijnych.
 1. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Piotrem.
 1. Wyjazd pielgrzymów na trzydniową Pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Gniezna w czwartek 27 września o godz. 6.00 przy Urzędzie Miasta. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.
 1. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholii w salce na plebani.
 1. W sobotę o godz. 12.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP Msza św. na rozpoczęcie Gminnych Dożynek. Po Mszy św. przemarsz z wieńcami dożynkowymi na Stadion przy ul. Sportowej. Do wspólnego świętowania zapraszają Organizatorzy Dożynek.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci komunijne otrzymają z rąk swoich rodziców poświęcone różańce.
 1. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Krzeszowa w dniu 6 X w sobotę. Koszt przejazdu 35 zł. Informacje na plakacie.
 1. W poniedziałek i wtorek 1 i 2 X odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: telewizory, pralki, lodówki, komputery itp. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i budowę szkoły w Kenii. Prosimy Parafian o przygotowanie sprzętu i przywiezienie w przyszły poniedziałek i wtorek na plac parkingowy.
 1. Trwają prace przy parkingu, zakupiliśmy kolejny transport kostki granitowej, zakończyliśmy naprawę obróbek blacharskich na balustradzie wieży naszego kościoła. Mamy już belkę dębową do krzyża misyjnego, trwa jego naprawa. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych w wysokości 1100 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i prosimy o dalsze wsparcie.
 1. Dziękujemy rodzinom z ul. Kusocińskiego od początku ulicy do 12, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Kusocińskiego 14,16 i 18. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.