XI niedziela zwykła – 17 czerwca 2018

 1. Dzisiejsza niedziela jest XI Zwykłą i kolejną miesiąca czerwca, Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj w Działoszynie o godz. 10.30 Msza św. w rocznicę Mszy św. prymicyjnej odprawianej przez bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Za tydzień niedziela – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Serdecznie witamy gości przybyłych do naszej parafii i naszego miasta.
 2. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: czwartek – św. Alojzego Gonzagi.
 3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek w godz. od 16.00 do 18.30 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do salki na plebanii po odbiór zdjęć i filmów z uroczystości I Komunii św.
 5. W poniedziałek 18 czerwca po wieczornej Mszy św. spotkanie wolontariuszy Caritas, naszej młodzieży gimnazjalnej.
 6. W piątek 22 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców.
 7. W piątek 22 czerwca o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Tradycyjnie w czasie Nabożeństwa poświęcimy róże.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Adamowi, Pani katechetce Ewelinie, rodzicom i młodzieży za przygotowanie uroczystości bierzmowania w naszej Parafii. Dziękujemy za dar ołtarza dla Parafii: trybularz i akolitki, które będą służyć do liturgii w naszym kościele.
 9. Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego z dniem 25 czerwca wikariusz ks. dr Adam Szpotański zostaje przeniesiony do parafii św. Bonifacego w Zgorzelcu. Nowym wikariuszem został ustanowiony przez Księdza Biskupa ks. Andrzej Tarnowski z Lubawki. Pożegnanie ks. Adama z podziękowaniem za pracę w naszej Parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
 10. Rozpoczynamy remont mieszkania wikariuszowskiego, poszukujemy wykonawców prac murarskich na remont bramy wejściowej. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową na cele remontowe w wysokości 1100 zł., Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 11. Studentom na czas sesji letniej życzymy darów Ducha św. i opieki Matki Bożej.
 12. Dziękujemy rodzinom z Osiedla Orła Białego 30,32,34 i 36, które sprzątały kościół, o przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego 38,40 i 42. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.16