Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha św. Od jutra rozpoczyna się okres Zwykły w Liturgii Kościoła. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy o godz. 12.00. Nabożeństwo Majowe w dniu dzisiejszym wraz z wręczeniem obrazków komunijnych i wspólnymi zdjęciami o godz. 16.00. Serdecznie witamy Gości przybyłych do naszej parafii i miasta.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, sobota – św. Filipa Nereusza.
  3. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień, codziennie Msza św. o godz. 18.00, zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami, uroczyste zakończenie Białego Tygodnia w sobotę w Dzień Matki. Od jutra Nabożeństwo Majowe po wieczornej Mszy św.
  4. We wtorek 22 maja o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity. W tym dniu będziemy gościć na Nabożeństwie kolegów kursowych ks. Adama z racji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.
  5. W środę 23 maja o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. o. Pio. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne Wspólnoty Modlitewnej ojca Pio.
  6. W środę o godz. 16.30 spotkanie dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św. w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W związku z przygotowaniem i ukwieceniem ołtarzy prosimy tradycyjnie Parafian o pomoc. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie na plebanii osób odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy.
  8. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkie Mamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu przypada kolejna rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra. Otoczmy w tym dniu nasze Mamy i ks. Jubilata naszymi modlitwami.
  9. Po podpisaniu Umowy z Euroregionem Nysa i wyborze wykonawcy rozpoczniemy prace konserwatorskie przy epitafiach. Przygotowujemy się do prac przy remoncie części parkingowej. Dziękujemy Parafianom za pomoc finansową w pracach remontowych w wysokości 1000 PLN, Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  10. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie zestawu mikrofonów bezprzewodowych do naszego kościoła oraz za przygotowanie kościoła i otoczenia na Uroczystość I Komunii św. O przygotowanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Orła Białego nr 6,8,10 i 12. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.