V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest V Wielkiego Postu. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie witamy Gości w naszym kościele i mieście.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 3. Jutro w godzinach popołudniowych będziemy gościć w naszym kościele obraz Matki Bożej Szenstackiej Trzykroć Przedziwnej, Królowej Nowej Ewangelizacji. We wtorek po Mszy św. o godz. 9.00 pojedziemy z obrazem Matki Bożej na modlitwę na Trójstyk granic. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.
 4. We wtorek o godz. 16.15 spotkanie dzieci komunijnych, a po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców tych dzieci.
 5. W czwartek Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W sobotę Dzień Spowiedzi św., od godz. 8.00 – 9.00 i od godz. 17.00 do 18.00. Plan Rekolekcji wywieszony jest przed kościołem. Zapraszamy naszych Parafian do udziału w rekolekcjach i spowiedzi św., taca w sobotę jest przeznaczona na cele ks. Rekolekcjonisty.
 6. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 17.30.
 7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi w salce na plebanii.
 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Za tydzień na  każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 9. W Niedzielę Palmową o godz. 16.00 rozpocznie się w naszym kościele XXI Bogatyńska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta do Parku św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
 10. Możemy 1% od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej Parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535, a w rubryce – cel szczegółowy: Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni. Pomocy w rozliczeniu PIT-u udziela Pani Dominika, prosimy o przyniesienie dokumentów na plebanię.
 11. Przy wyjściu z kościoła można zakupić kartki świąteczne i paschaliki na stół wielkanocny. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 12. Trwają prace remontowe w budynku plebanii na klatce schodowej w części wikariuszowskiej. Dziękujemy parafianom za ofiary na cele remontowe w wysokości 950 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 13. Dziękujemy rodzinom z ul. 3 Maja, które sprzątały kościół. O przygotowanie kościoła prosimy rodziny z ul. Prusa, Konopnickiej, Zygmuntowskiej i Pastwiskowej. Sprzątanie w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.